Pages Menu
Categories Menu

Wideodomofon

Wideodomofon

Wideodomofon

Dziś bardzo charakterystyczną formą stosownego wyposażenia domu pod względem bezpieczeństwa jest instalacja odpowiednich domofonów. Zamontowane w drzwiach chronią przed przedostaniem się do naszego obiektu niepożądanych czy przypadkowych osób. To zwiększa bezpieczeństwo. Domofony tego rodzaju umiejscawiane są z reguły jako zajmujące niewiele przestrzeni skrzyneczki, które mają miejsce na kamerkę, po podłączeniu której w domowym zaciszu możemy zaobserwować, co dzieje się na zewnątrz, a także usłyszeć poprzez fonię kto do nas mówi. Jest to bardzo dobry wariant ochrony przed wpuszczaniem do domu kogokolwiek. W zakresie wideodomofonów, na chwilę obecną wyróżnia się naprawdę szeroki wachlarz rozlicznych maszyn, zróżnicowanych pod względem modelu, ale także niejednolitych jeżeli chodzi o wygląd i sferę wizualną, stawkę cenową, wielkości i przede wszystkim parametry techniczne czyli jakość działania.

Warto wiedzieć, że do najbardziej popularnych rodzajów domofonów tej kategorii zalicza się wideodomofony cyfrowe. Są to szerokiego wachlarzu wielorakie urządzenia, spośród których można bezproblemowo wybierać odpowiednie dla nas czy to wizualnie, czy cenowo modele sprzętów. Im większa konkurencja, tym natomiast dużo lepsze rozwiązania technologiczne proponowane przez znane marki. W zakresie solidnych wideodomofonów należy podkreślić, że dostępne są takie modele, które wyposażone są w zamek cyfrowy, jaki umożliwia niekoniecznie wkładanie klucza do drzwi, jak to ma tradycyjnie miejsce, ale przede wszystkim wklepywanie odpowiedniego, indywidualnie ustawionego kodu dostępy.

Można zatem mówić o stosownym programowaniu takich domofonów. Niekiedy, na przykład w miejskich blokach, domofony tej kategorii świecą dodatkowo same światło na klatce schodowej, gdy tylko ktoś pojawi się na danym piętrze. Urządzenia tego rodzaju posiadają opcję interkomu. Ta funkcja umożliwia wewnętrzną komunikację z pozostałymi użytkownikami systemu. Niektóre z tych modeli mają specjalnie dołączoną kamerę. Dzięki niej wszystko jest widoczne wokół posesji również i w nocy. Systemy jakie warto także wziąć pod uwagę to mechanizmy analogowe, które są proste konstrukcyjnie, na pewno klasyczne, bowiem cyfrowe są znacznie nowocześniejszymi i bardziej pionierskimi rozwiązaniami, ale za to system analogowe wyróżnia zaleta w postaci stosunkowo niskich kosztów instalacyjnych.

Niestety mają one minus w postaci słabszej pracy w porównaniu z modelami cyfrowymi. To oznacza, ze wystarczy nieco w inne miejsce odłożyć słuchawkę, nie za dokładnie ja umiejscowić na uchwycie i od razu przestaje łączyć. Mówi się, że rozwiązania analogowe są obecnie przeżytkiem, więc lepiej jest przejść na systemy cyfrowe. Jeszcze co innego to specjalne systemy sterowane drogą radiową. Odznaczają się one opcją otwierania drzwi poprzez pilota, czyli jest to zdalne sterowanie. W zasadzie nie musimy nawet podchodzić do słuchawki, brać ją i przykładać do ucha, ale wygodnie przyciskamy guzik na pilocie z dowolnego miejsca w domu i od razu działa, otwierając drzwi czy bramkę.

Montaż w tym przypadku jest sprawny, szybki i bardzo łatwy. Kolejna kwestia to bramotele. Ten rodzaj sprzętu fachowego odznacza się zestawieniem z jednej strony domowej linii telefonicznej, z drugiej natomiast kasety domofonowej. Warto wspomnieć także o charakterystycznej budowie tychże mechanizmów stanowiących przedmiot naszego niniejszego artykułu. Mowa tu o bramofonie czyli instalacji realizowanej w zewnętrznej części obiektu mieszkalnego, unifonie a więc specyficznej http://www.sipi.com.pl/modernizacja-automatyki-maszyn/ słuchawce, jaka jest zbliżona swym wyglądem do telefonu ale różni się od niego wizualnie brakiem tarczy numerycznej.

Jest to sposobność komunikacji z osobą, która jest przy wejściowych drzwiach, furtce czy bramce. Kolejny typ to kaseta z układem elektronicznym oraz zasilaczem domofonu.

Artykuł napisany przez: